Inauguracja Szkoły Prawa i Kultury Chińskiej

Budynek Wydziału Prawa i Administracji UŚ

W sobotę 15 października 2016 roku o godz. 10.30 w sali Rady Wydziału Prawa i Administracji UŚ rozpocznie się inauguracja Szkoły Prawa i Kultury Chińskiej. Po uroczystości odbędzie się wykład dr Li Yinan z Beijing Foreign Studies University zatytułowany „Chińsko-polska różnica międzykulturowa: rytuały, obyczaje i protokoły”. Wykład prowadzony będzie w języku polskim.

Szkoła Prawa i Kultury Chińskiej to nowa inicjatywa Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego. Projekt realizowany jest we współpracy z dwoma renomowanymi chińskimi uniwersytetami: Beijing Foreign Studies University oraz Northeastern University w Shenyang. Kurs odbywać się będzie raz w miesiącu w soboty i niedziele od października 2016 roku do lipca 2017 roku.

Program Szkoły Prawa i Kultury Chińskiej obejmuje zagadnienia dotyczące kontaktów biznesowych oraz prawa chińskiego w zakresie podejmowania i prowadzenia działalności gospodarczej w Chinach (m.in. procedur administracyjnych, chińskiego prawa pracy, elementów prawa karnego, zasad zawierania i wykonywania umów w Chinach, itp.). Uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z chińskim językiem, zwyczajami i tradycjami. Każda sesja prowadzona będzie przez profesorów z partnerskich chińskich uniwersytetów, specjalizujących się w danej dziedzinie prawa i kultury.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.wpia.us.edu.pl.