Inauguracja roku szkolnego IV LO w Katowicach, działającego pod patronatem Uniwersytetu Śląskiego

6 września 2013 r. o godz. 11.00 na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego odbędzie się uroczysta inauguracja roku szkolnego IV Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Stanisława Maczka, działającego pod patronatem Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Wykład inauguracyjny wygłosi dr Sławomir Tkacz z Wydziału Prawa i Administracji UŚ.

W inauguracji roku szkolnego udział wezmą JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś oraz prorektor UŚ ds. umiędzynarodowienia, współpracy z otoczeniem i promocji dr hab. Mirosław Nakonieczny.

Wydarzenie odbędzie się w ramach współpracy zapoczątkowanej 28 maja 2012 r. podpisaniem listu intencyjnego przez JM Rektora UŚ, prezydenta Katowic Piotra Uszoka oraz dyrektor szkoły mgr Katarzynę Ziemiec.

Uroczystość poprzedzona zostanie konferencją prasową.