Inauguracja roku szkolnego III LO w Katowicach, działającego pod patronatem Uniwersytetu Śląskiego

5 września 2013 r. o godz. 11.00 w auli im. Kazimierza Popiołka na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Bankowa 11) odbędzie się inauguracja roku szkolnego III Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza, działającego pod patronatem Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Wykład inauguracyjny wygłosi dr Marek Kaczmarzyk z Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska UŚ.

W uroczystości udział weźmie prorektor UŚ ds. kształcenia i studentów dr hab. prof. UŚ Ryszard Koziołek.

Wydarzenie odbędzie się w ramach współpracy zapoczątkowanej 28 maja 2012 r. podpisaniem listu intencyjnego przez JM Rektora UŚ prof. zw. dr. hab. Wiesława Banysia, prezydenta Katowic Piotra Uszoka oraz dyrektor szkoły dr Ewę Chorąży.