Inauguracja roku akademickiego w Cieszynie

9 października 2013 r. o godz. 11.00 w auli akademickiej Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie odbędzie uroczysta inauguracja roku akademickiego 2013/2014 Wydziału Artystycznego oraz Wydziału Etnologii i Nauk o Edukacji. Wykład inauguracyjny pt. „Labirynty współczesnej kultury” wygłosi prof. zw. dr hab. Halina Rusek.

Uroczystość uświetni występ Chóru Uniwersytetu Śląskiego „Harmonia” pod kierunkiem dr hab. Izabelli Zieleckiej-Panek. Wydarzeniu towarzyszyć będzie jubileuszowa wystawa autorstwa pracowników Instytutu Sztuki pt. „40 lat minęło”.

W inauguracji udział wezmą JM Rektor UŚ, przewodniczący Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś oraz prorektor ds. kształcenia i studentów dr hab. prof. UŚ Ryszard Koziołek.