Inauguracja roku akademickiego na Uniwersytecie Śląskim Dzieci

Logo Uniwersytetu Śląskiego Dzieci

Uniwersytet Śląski Dzieci zainauguruje nowy rok akademicki w sobotę 8 października 2016 roku. Uroczystość rozpocznie się o godz. 10.00 na Wydziale Nauk o Ziemi UŚ w Sosnowcu.

Program uroczystości obejmuje wystąpienie prorektora ds. finansów i rozwoju, pokaz filmów animowanych przygotowany przez filmową grupę twórczą UŚD „Animatikon” oraz pasowanie młodych adeptów nauki na studentów. Przedstawicielom Poszukiwaczy, Odkrywców, Młodych Naukowców i Ekspertów indeksy wręczy prorektor dr hab. prof. UŚ Michał Daszykowski. Wykład inauguracyjny pt. „Od morza do Tatr” wygłosi dr Aleksandra Chrupała z Zakładu Językoznawstwa Stosowanego i Translatoryki UŚ.

Uroczystość uświetni występ chóru Uniwersytetu Śląskiego Dzieci „Gioia”. Program uroczystości i szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.dzieci.us.edu.pl