Inauguracja roku akademickiego na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach

W środę 7 października 2015 r. o godz. 11.00 na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach odbędzie się inauguracja roku akademickiego 2015/2016. Uroczystość będzie okazją do nadania tytułu doktora honoris causa prof. dr. hab. Bogusławowi Fiedorowi – ekonomiście specjalizującemu się w ekonomii środowiska, historii myśli ekonomicznej i mikroekonomii, twórcy wrocławskiej szkoły ekonomii środowiska i zasobów naturalnych. W uroczystości udział weźmie JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego, przewodniczący Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś.

Podczas inauguracji dokonana zostanie immatrykulacja studentów, zaplanowano również wręczenie odznaczeń i wyróżnień. Wykład inauguracyjny pt. „O potrzebie równowagi metodologicznej w ekonomii” wygłosi prof. dr hab. Bogusław Fiedor. W programie przewidziano również posadzenie dębu doktora honoris causa prof. dr. hab. Bogusława Fiedora.

Inaugurację poprzedzi msza św., która odbędzie się o godz. 8.45 w kościele pw. Opatrzności Bożej w Katowicach.