Inauguracja roku akademickiego na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach

4 października 2012 r. Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach zainauguruje nowy rok akademicki. Uroczystości poprzedzi msza święta z przekazaniem relikwii bł. Jana Pawła II, która rozpocznie się o godz. 8.30 w kościele pw. Opatrzności Bożej. Następnie, o godz. 9.45 będzie miało miejsce wmurowanie kamienia węgielnego pod Centrum Nowoczesnych Technologii Informatycznych (Katowice, ul. Bogucicka 5).

Inauguracja roku akademickiego 2012/2013 odbędzie się w Auli im. J. Lisaka (Katowice, ul. Bogucicka 3, budynek A) o godz. 11.15. W programie uroczystości przewidziano m.in.: informację przewodniczącego Uczelnianej Komisji Wyborczej o wyborach władz uczelni, przekazanie insygniów rektorskich, immatrykulację studentów oraz wystąpienia gości. Wykład inauguracyjny pt. „Nauki o zarządzaniu – nasze początki” wygłosi prof. UE dr hab. Alojzy Czech.

Ze strony Uniwersytetu Śląskiego w uroczystościach uczestniczył będzie przewodniczący Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich, JM Rektor prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś.