Inauguracja roku akademickiego 2019/2020 na Uniwersytecie Śląskim Dzieci

logo Uniwersytetu Śląskiego Dzieci

12 października 2019 roku o godz. 10.00 w auli Wydziału Nauk Przyrodniczych UŚ w Sosnowcu (ul. Będzińska 60) odbędzie się inauguracja roku akademickiego 2019/2020 na Uniwersytecie Śląskim Dzieci, który w tym roku obchodzi 10-lecie swojej działalności.

W programie wydarzenia przewidziano przemówienia dziekana Uniwersytetu Śląskiego Dzieci dr. Jerzego Jarosza oraz prodziekan Wydziału Nauk Przyrodniczych UŚ dr Agaty Daszkowskiej-Golec, a także pasowanie młodych adeptów nauki na studentów oraz wręczenie indeksów reprezentantom Poszukiwaczy, Odkrywców, Młodych Naukowców i Ekspertów. Wykład inauguracyjny pt. „Czym oddychamy?” wygłosi dr Tomasz Rożek.

Ponadto uczestnicy będą mogli zobaczyć kompozycję choreograficzną „Przebudzenia Róży” ze spektaklu „Mały Książę” w wykonaniu Małej Akademii Teatru i Tańca UŚD „Flooreski” oraz Laboratorium Ekspresji Dziecięcej „LED” pod dyrekcją Lidii Bień. Uroczystość uświetni występ Studenckiego Chóru Dziecięcego UŚD „Gioia” wraz z zespołem wokalnym Młodzieżowego Ośrodka Pracy Twórczej w Dąbrowie Górniczej pod batutą Agnieszki Zawieruchy przy akompaniamencie Dariusza Szweda.

Program wydarzenia (pdf, 473 kB)