Inauguracja roku akademickiego 2015/2016 na Wydziale Filologicznym

6 października 2015 r. o godz. 11.00 w Centrum Naukowo-Dydaktycznym Instytutów Neofilologicznych (Sosnowiec, ul. gen. Grota Roweckiego 5) odbędzie się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2015/2016 na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Śląskiego. W programie wydarzenia zaplanowano wystąpienia przedstawicieli władz uczelni, immatrykulację studentów pierwszego roku oraz wykład prof. zw. dr hab. Grażyny Szewczyk pt. „Szwedzi w Polsce – Polacy w Szwecji. O pokonywaniu obcości i dziejach przyjaźni”.

W uroczystości udział wezmą między innymi JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś oraz prorektor ds. kształcenia i studentów dr hab. prof. UŚ Ryszard Koziołek.

Inaugurację roku akademickiego poprzedzi uroczystość nadania sali Rady Wydziału Filologicznego w Sosnowcu imienia profesora Kazimierza Polańskiego, która odbędzie się 6 października o godz. 10.30 w Centrum Naukowo-Dydaktycznym Instytutów Neofilologicznych.