Inauguracja roku akademickiego 2013/2014 Uniwersytetu Śląskiego Dzieci

5 października 2013 r. o godz. 10.00 w auli Wydziału Nauk o Ziemi w Sosnowcu (ul. Będzińska 60) odbędzie się uroczysta, jubileuszowa, V inauguracja roku akademickiego 2013/2014 Uniwersytetu Śląskiego Dzieci.

W uroczystości uczestniczyć będzie 690 dzieci, studiujących w ramach programów: Poszukiwacze, Odkrywcy, Młodzi Naukowcy i Eksperci oraz Artyści – nowo utworzonej Katedry Ekspresji Dziecięcej. Oprawę muzyczną wydarzenia zapewni Studencki Chór UŚD „Gioia”, prezentując między innymi tematy muzyczne z filmu „Różowa Pantera”. W czasie inauguracji odbędzie się również premiera dwóch filmów w konwencji kina niemego, zrealizowanych przez studentów UŚD − „Wakacyjna miłość” oraz „Mord w Diablaku”. Wykład inauguracyjny pt. „Najazd obcych, czyli o inwazjach w świecie roślin i zwierząt” wygłosi dr Edyta Sierka.

W inauguracji udział weźmie prorektor ds. kształcenia i studentów dr hab. prof. UŚ Ryszard Koziołek.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.dzieci.us.edu.pl.

Program inauguracji