Inauguracja roku akademickiego 2013/2014 na Wydziale Filologicznym w czterdziestolecie jego istnienia

7 października 2013 r. o godz. 11.00 w Centrum Naukowo-Dydaktycznym Instytutów Neofilologicznych w Sosnowcu (ul. gen. Grota-Roweckiego 5) odbędzie się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2013/2014 na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Śląskiego. W programie wydarzenia przewidziano m.in.: wystąpienia przedstawicieli władz uczelni, immatrykulację studentów I roku, odnowienie doktoratu oraz wykład prof. zw. dr hab. Renardy Ocieczek pt. „Śląsk i ziemie Korony Polskiej w »Officina ferraria...« (1612) Walentego Roździeńskiego”.

Uroczystość jest częścią obchodów czterdziestolecia istnienia Wydziału Filologicznego UŚ.

W inauguracji udział wezmą JM Rektor UŚ, przewodniczący Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś oraz prorektor ds. kształcenia i studentów dr hab. prof. UŚ Ryszard Koziołek.