Inauguracja roku akademickiego 2010/2011 Uniwersytetu Śląskiego Dzieci

UŚD

9 października 2010 r. o godz. 10.00 w auli Wydziału Nauk o Ziemi (Sosnowiec, ul. Będzińska 60) odbędzie się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2010/2011 Uniwersytetu Śląskiego Dzieci.

W uroczystości udział weźmie prorektor ds. studenckich, promocji i współpracy z zagranicą prof. dr hab. Barbara Kożusznik.

Gościem specjalnym inauguracji będzie dr Sławomir Wronka z Instytutu Problemów Jądrowych im. Andrzeja Sołtana w Warszawie.

Wykład inauguracyjny pt. „Ekstremalne dinozaury” wygłosi dr Andrzej Boczarowski z Zakładu Biogeografii i Dydaktyki Geografii Wydziału Nauk o Ziemi UŚ.

Podczas wydarzenia zaprezentowana zostanie maskotka Uniwersytetu Śląskiego Dzieci – sowa Usia.

Program...

O inauguracji Uniwersytetu Śląskiego Dzieci materiał przygotowała telewizja TVS,
Katarzyna Tomczyk: „Studia w wersji mini” (dostęp 10.10.2010 r.).

O wydarzeniu pisał również Polska Dziennik Zachodni” w artykule  (11.10.2010 r.) pt. „ Indeks dla maluchów ”.

O wydarzeniu napisała Gazeta Wyborcza (11.10.2010 r.), artykuł Jacka Madeja pt. "Dzieci na uniwersytecie. Zabawa czy ambicje rodziców?"