Inauguracja kursu przygotowawczego dla stypendystów programu im. Stefana Banacha

2 września 2013 r. o godz. 11.00 w sali konferencyjnej Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej odbędzie się inauguracja miesięcznego kursu językowo-adaptacyjnego dla obcokrajowców podejmujących w Polsce studia II stopnia w ramach programu stypendialnego im. Stefana Banacha. Jest to nowo uruchomiony przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego program skierowany do osób z krajów Partnerstwa Wschodniego, które w Polsce studiować będą kierunki ścisłe, przyrodnicze i ekonomiczne. Szkoła Języka i Kultury Polskiej posiadająca bogate, ponad dwudziestoletnie doświadczenie w nauczaniu obcokrajowców, jako jedyny ośrodek w Polsce będzie ten kurs organizować. W programie szkolenia oprócz zajęć lektoratowych z języka polskiego znalazły się m.in. seminaria z zakresu wizerunku Polski w świecie, historii Polski, literatury i gramatyki języka polskiego, realioznawstwa, konsultacje językowe, wyjazdy naukowo-dydaktyczne (studenci zwiedzą m.in. Chorzów, Oświęcim, Kraków i Katowice), terenowe zajęcia językowe, warsztaty z wymowy i emisji głosu. W kursie weźmie udział około 50 osób.

Inaugurację poprowadzi dr hab. prof. UŚ Jolanta Tambor, dyrektor Szkoły Języka i Kultury Polskiej. W uroczystości udział wezmą m.in. dr hab. Mirosław Nakonieczny, prorektor ds. umiędzynarodowienia, współpracy z otoczeniem i promocji oraz dr hab. prof. UŚ Romuald Cudak, kierownik Katedry Międzynarodowych Studiów Polskich.