Inauguracja kursu językowo-adaptacyjnego dla obcokrajowców

logo Szkoły Języka i Kultury Polskiej UŚ

Szkoła Języka i Kultury Polskiej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach jako jedyna placówka w Polsce od 2013 roku przeprowadza kurs językowo-adaptacyjny dla obcokrajowców podejmujących w Polsce studia II stopnia w ramach programu stypendialnego im. S. Banacha. Inauguracja tegorocznej edycji odbędzie się 3 września 2019 roku o godz. 10.30 w sali Rady Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (pl. Sejmu Śląskiego 1). W uroczystości udział weźmie prorektor ds. badań naukowych prof. zw. dr hab. Andrzej Noras. Wykład inauguracyjny wygłosi prof. dr hab. Małgorzata Kita.

W kursie, finansowanym przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej, uczestniczyć będzie 25 studentów z Białorusi, Ukrainy i Azerbejdżanu, którzy po jego zakończeniu rozpoczną studia na polskich uczelniach. Udział w zajęciach i wykładach umożliwi młodym ludziom doskonalenie znajomości języka polskiego, a także zapoznanie się z polską historią i kulturą.