Inauguracja intensywnego kursu adaptacyjnego dla zagranicznych studentów

W semestrze zimowym roku akademickiego 2019/2020 Uniwersytet Śląski w Katowicach w ramach studiów częściowych oraz praktyk będzie gościć około 200 studentów z ponad 20 krajów, takich jak:  Brazylia, Bułgaria, Chiny, Chorwacja, Czechy, Macedonia, Francja, Niemcy, Grecja, Indonezja, Włochy, Kazachstan, Kirgistan, Meksyk, Portugalia, Rumunia, Słowacja, Hiszpania, Szwecja, Tajwan, Turcja i Ukraina.

Dla zagranicznych studentów przyjeżdżających na studia częściowe na naszą uczelnię organizowany jest intensywny kurs adaptacyjny. Uroczysta inauguracja odbyła się 23 września 2019 r. w auli im. Kazimierza Lepszego w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, udział w niej wzięli prorektor ds. współpracy międzynarodowej i krajowej dr hab. prof. UŚ Tomasz Pietrzykowski, pełnomocnik rektora ds. studentów zagranicznych w Uniwersytecie Śląskim i dyrektor Szkoły Języka i Kultury Polskiej prof. dr hab. Jolanta Tambor oraz koordynator instytucjonalny Programu Erasmus+ Jarosław Gąsior. Podczas wydarzenia studenci poznali strukturę uczelni – wydziały, jednostki oraz organizacje działające przy uniwersytecie.

W uroczystości wzięli również udział reprezentanci Wydziału Filologicznego UŚ w Katowicach oraz przedstawiciele Szkoły Języka i Kultury Polskiej, Erasmus Student Network – międzynarodowej organizacji studenckiej, Akademickiego Związku Sportowego, Centrum Obsługi Studenta oraz Działu Współpracy z Zagranicą i działającego w jego ramach Biura Programu Erasmus+.

Pamiątkowe zdjęcie uczestników kursu
fot. Sekcja Prasowa UŚ