Inauguracja intensywnego kursu adaptacyjnego dla studentów programu LLP/Erasmus

26 września 2011 r. o godz. 10.30 na Wydziale Filologicznym UŚ w Katowicach (s. 107) odbędzie się inauguracja kursu adaptacyjnego dla studentów programu LLP/Erasmus podejmujących studia na Uniwersytecie Śląskim.

Inaugurację poprowadzi prof. UŚ dr hab. Jolanta Tambor, dyrektor Szkoły Języka i Kultury Polskiej, pełnomocnik JM Rektora ds. współpracy z krajami Azji i Europy Wschodniej. Swoją obecnością inaugurację uświetnią: prof. UŚ dr hab. Aldona Skudrzyk, prodziekan Wydziału Filologicznego ds. studenckich i kształcenia, dr hab. Romuland Cudak, pełnomocnik dziekana Wydziału Filologicznego ds. międzynarodowych studiów polskich, dr Aleksandra Achtelik, wicedyrektor Szkoły Języka i Kultury Polskiej UŚ oraz Jarosław Gąsior, zastępca kierownika Działu Współpracy z Zagranicą.

W tym roku na UŚ studiować będzie blisko osiemdziesięcioro studentów z różnych krajów Unii Europejskiej. Kurs potrwa do 2 października 2011 r. i obejmować będzie intensywne zajęcia lektoratowe, seminaria, które pomogą studentom zaaklimatyzować się w nowym środowisku (spotkanie z Samorządem Studenckim, poznanie katowickich bibliotek naukowych i akademickich), program kulturalny (projekcje filmowe, podchody językowe, teatrzyk studencki) oraz wycieczkę po Katowicach i do Krakowa.