Inauguracja adaptacyjnego kursu dla studentów programu Erasmus podejmujących studia na Uniwersytecie Śląskim w roku akademickim 2009/2010

8 lutego 2010 r. o godz. 10.00 na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbędzie się uroczysta inauguracja intensywnego adaptacyjnego kursu języka polskiego dla studentów z Unii Europejskiej i krajów kandydujących do UE. Kurs organizowany jest przez Szkołę Języka i Kultury Polskiej Uniwersytetu Śląskiego na zlecenie Biura Programów Edukacyjnych i Współpracy z Zagranicą Uniwersytetu Śląskiego.

Uczestnikami kursu będą studenci z Europy, którzy zamierzają od lutego studiować na Uniwersytecie Śląskim. Przez tydzień kilkunastu studentów z Niemiec, Portugalii, Rumunii, Słowacji, Słowenii, Turcji, Węgier będzie poznawać Katowice, polską kulturę, a przede wszystkim język.