Inauguracja adaptacyjnego kursu dla studentów programu Erasmus

SJiKP

W poniedziałek, 7 lutego 2011 r. o godzinie 11.00 na Wydziale Filologicznym odbędzie się inauguracja kursu języka polskiego dla studentów programu Erasmus, którzy w semestrze letnim rozpoczynają studia na Uniwersytecie Śląskim.

Kurs zostanie przeprowadzony przez Szkołę Języka i Kultury Polskiej UŚ. Inaugurację poprowadzi dr Aleksandra Achtelik, wicedyrektor SJiKP UŚ. Uroczystość uświetnią swoją obecnością prof. dr hab. Jadwiga Stawnicka, prodziekan Wydziału Filologicznego, Jarosław Gąsior, kierownik Biura Programów Edukacyjnych i Współpracy z Zagranicą oraz Agata Wójcik, kierownik Działu Projektów Międzynarodowych i Współpracy z Zagranicą.

Studenci z Turcji, Hiszpanii, Łotwy, Francji i Słowacji przez tydzień będą poznawać podstawy języka polskiego. Nauczą się językowo radzić sobie w prostych sytuacjach komunikacyjnych. Dodatkowo Szkoła Języka i Kultury Polskiej przygotowała dla nich interesujący program kulturalny. Studenci wezmą udział w zajęciach poświęconych polskiej historii oraz tradycjom regionu. Ponadto zwiedzą Katowice i Kraków, odwiedzą także Bibliotekę Śląską.

O wydarzeniu napisał serwis „InSilesia.pl” w artykule pt. „Studenci z Turcji, Hiszpanii, Łotwy, Francji i Słowacji ”. (07.02.2011).