Inauguracja 8. festiwalu Nordalia 2009

12 października 2009 r. rozpoczyna się festiwal Nordalia 2009. Inauguracja ósmej już edycji będzie miała miejsce w Muzeum Historii Katowic (ul. Szafranka 9) o godz. 17.00.

Tego dnia w ramach festiwalu odbędzie się również spotkanie z prof. UŚ dr. hab. Piotrem Skubałą, będzie można także zobaczyć aż trzy wystawy fotograficzne.

„Laponia” oraz „Zimowa podróż do Finlandii” to dwa zbiory zdjęć autorstwa Anny Kojro, absolwentki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Do 30 października będzie je można zobaczyć w bibliotece miejskiej w Chorzowie (Miejska Biblioteka Publiczna, Filia nr 19, Chorzów, ul. J. Kilińskiego 2).

Na kolejną ciekawą wystawę fotograficzną zaprasza Miejska Biblioteka Publiczna w Zabrzu. Swoje prace, zebrane pod wspólnym tytułem „Na tropie skandynawskiej przyrody”, prezentuje Agnieszka Kowalczyk – absolwentka dwóch wydziałów Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach: Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska oraz Wydziału Nauk o Ziemi.
Wystawę będzie można oglądać do 30 października br.
(Miejska Biblioteka Publiczna, Filia nr 20, Zabrze, plac Warszawski 1).

„Głęboka ekologia nadzieją dla świata?...”. Pod takim tytułem w IV Liceum Ogólnokształcącym w Chorzowie, o godz. 16.30, rozpocznie się spotkanie z prof. UŚ dr. hab. Piotrem Skubałą. Życie i poglądy norweskiego filozofa Arne Naessa będą głównym przedmiotem wykładu.
(IV Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie, Chorzów, ul. Dąbrowskiego 34).