facebook twitter instagram issuu linkedin google+ research gate youtube ustv

III międzynarodowa konferencja naukowa pt. „Various Dimensions of Contrastive Studies”

Katowice
24.10.2016 - 25.10.2016

Od 24 do 25 października 2016 roku w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej w Katowicach odbywać się będzie III międzynarodowa konferencja naukowa pt. „Various Dimensions of Contrastive Studies / Różne wymiary studiów kontrastywnych (V-DOCS 2016)”. Spotkanie adresowane jest do naukowców, którzy reprezentują różne metodologie i spojrzenia na analizę językoznawczą. Tematem przewodnim tegorocznej edycji będzie „Between Literal Language and Figurative Meaning”. Wśród poruszanych zagadnień znaleźć się mogą między innymi następujące kwestie:

• fonologia kontrastywna,
  • morfologia kontrastywna,
  • składnia kontrastywna,
  • semantyka i leksykologia kontrastywna,
  • pragmatyka kontrastywna,
  • kontrastywne studia nad dyskursem,
  • kontrastywne studia kognitywno-semantyczne,
  • kontrastywne studia kulturowo-językowe,
  • dwu- i wielojęzyczna leksykografia,
  • kontakt językowy, zapożyczenia i przełączanie kodów,
  • perspektywa kontrastywna w badaniach diachronicznych,
  • nauczanie gramatyki kontrastywnej na poziomie akademickim: miejsce studiów kontrastywnych w programie kształcenia filologicznego, sylabus przedmiotowy, materiały dydaktyczne, metodyka nauczania, oczekiwania studentów, ocena przedmiotu.

Abstrakty (o objętości do 300 słów) należy przesyłać drogą elektroniczną na adres e-mail: vdocs2015@gmail.com do 31 maja.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: http://ija.us.edu.pl/sub/vdocs. Organizatorem wydarzenia jest Instytut Języka Angielskiego Uniwersytetu Śląskiego.