III edycja konferencji pt. „Światowy Dzień Użyteczności”

10 listopada 2012 r. o godz. 8.30 w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej odbędzie się III edycja konferencji „World Usability Day Silesia”. Tematem przewodnim tegorocznego spotkania będzie „Użyteczność Systemów Finansowych”. W ramach sesji planowanych jest sześć warsztatów tematycznych, które poprowadzą specjaliści zajmujący się m.in. projektowaniem interaktywnych interfejsów użytkownika, badaniami użyteczności i projektowaniem usług. Równolegle do warsztatów zostanie przeprowadzonych pięć trzydziestominutowych wykładów w bloku „UX for beginners”.

Konferencja adresowana jest przede wszystkim do studentów ostatnich lat kierunków związanych z IT i wzornictwem oraz młodych profesjonalistów, przedsiębiorców i przedstawicieli środowiska akademickiego. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął m.in. JM Rektor UŚ prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś. Organizatorem konferencji jest firma Future Processing.

Szczegółowe informacje na temat konferencji znaleźć można na stronie http://wudsilesia.pl.

zdjecie

O wydarzenia napisał serwis proseedmag.pl w artykule pt. „Rusza rejestracja na śląską edycję konferencji World Usability Day”. (25.10.2012)

O wydarzeniu napisał serwis "Nauka w Polsce" w artykule "Śląskie obchody Światowego Dnia Użyteczności - w bibliotece akademickiej" (10.11.2012)