III edycja konferencji pt. „Languages & Emotions, Języki i emocje”

30.03.2018 - 12:45 aktualizacja 05.11.2019 - 11:11
Redakcja: admin

Od 13 do 15 kwietnia 2018 roku w Katowicach odbywać się będzie III edycja międzynarodowej konferencji pt. „Languages & Emotions, Języki i emocje”. W programie wydarzenia, które adresowane jest przede wszystkim do rodziców, nauczycieli i terapeutów, zaplanowano liczne wykłady i warsztaty koncentrujące się na trzech kręgach tematycznych:

• dzieci dwujęzyczne (13 kwietnia),
  • mutyzm wybiórczy i jąkanie (14 kwietnia),
  • spokój umysłu i spokojny planer (15 kwietnia).

Pierwszego dnia konferencji specjaliści pokażą, jak pomóc dziecku w opanowaniu języka innego niż ojczysty, jak wspierać dziecko w tym procesie, jak zacząć i na co zwrócić uwagę, a czego należy unikać. Drugi dzień poświęcony zostanie kwestiom koncentrującym się na wyzwaniach towarzyszących pracy z dzieckiem z mutyzmem, sposobom postępowania w przypadku nastolatków i dorosłych z zaburzeniami mowy o podłożu lękowym, oczekiwaniom podczas terapii. Ostatniego dnia przewidziano dyskusje dotyczące tego, jak pracować efektywniej, by mieć więcej czasu dla siebie, jak zarządzać swoim czasem, by zyskać do trzech godzin na dobę, jak wyciszyć wnętrze, by poprawić poczucie szczęścia, odzyskać zdrowie i zapanować nad finansami.

Organizatorami wydarzenia są: Uniwersytet Śląski w Katowicach, Uniwersytet  SWPS oraz Miasto Katowice. Pomysłodawcą i koordynatorem konferencji jest dr Sonia Szramek-Karcz z Zakładu Językoznawstwa Stosowanego i Translatoryki Wydziału Filologicznego UŚ.

W pierwszym dniu konferencji odbędzie się briefing prasowy, dziennikarze będą mogli również wziąć udział w dziesięciominutowych warsztatach dotyczących m.in. organizacji czasu pracy.

Szczegółowe informacje oraz formularz rejestracyjny dostępne są na stronie: www.jezykiiemocje.eu.

Program konferencji – piątek 13 kwietnia (pdf, 231 kB)

Program konferencji – sobota 14 kwietnia (pdf, 190,98 kB)

Program konferencji – niedziela 15 kwietnia (pdf, 160,05 kB)

Logo miasta Katowic         logo SWPS

O wydarzeniu napisali również:

Naukawpolsce.pap.pl – „Konferencja „Języki i emocje” wkrótce w Katowicach” (4 kwietnia 2018 roku).