III Dzień Akademicki w Koperniku

17.04.2018 - 12:32 aktualizacja 17.04.2018 - 12:32
Redakcja: admin

W środę 18 kwietnia 2018 roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w  Będzinie odbędzie się III Dzień Akademicki w Koperniku. Spotkanie jest organizowane w ramach współpracy między szkołą a uczelniami z regionu, w tym z Uniwersytetem Śląskim, który sprawuje patronat nad liceum.

W programie wydarzenia zaplanowano wykłady adresowane do uczniów będzińskiej szkoły. Prelekcje wygłoszą m.in. pracownicy UŚ: dr hab. Jacek Nycz z Wydziału Matematyki, Fizyki i Chemii opowie o „Roli metali w życiu człowieka”, dr Anna Matysek z Wydziału Filologicznego prezentować będzie wytyczne „Oceny jakości informacji w Internecie”, natomiast dr hab. Małgorzata Kardus z Wydziału Informatyki i Nauki o Materiałach poruszy kwestię „Promieniowania elektromagnetycznego w badaniach dzieł sztuki”. Dr Jolanta Sobera reprezentująca Wydział Matematyki, Fizyki i Chemii mówić będzie na temat teorii grafów, z kolei dr Dagmara Brzezińska i mgr inż. Mateusz Niedźwiedź z Wydziału Informatyki i Nauki o Materiałach wygłoszą wykład pt. „Poznaj mechatronikę – naukę na miarę XXI wieku”. Warsztaty z fizyki medycznej pt. „Zobaczyć temperaturę” poprowadzi mgr Agnieszka Balc z Instytutu Fizyki UŚ.

Podczas wydarzenia pracownicy Działu Promocji Uniwersytetu Śląskiego przedstawią ofertę edukacyjną uczelni na rok akademicki 2018/2019. Uczniowie liceum będą mieli także możliwość uzyskania informacji nt. przebiegu rekrutacji.

Program wydarzenia dostępny jest na stronie: www.pierwszeliceum.bedzin.pl.