II Międzynarodowa Konferencja Magistrantów Obcokrajowców

7 maja 2014 r. na Wydziale Filologicznym UŚ (sala 013) odbędzie się II Międzynarodowa Konferencja Magistrantów Obcokrajowców organizowana przez Katedrę Międzynarodowych Studiów Polskich UŚ, Szkołę Języka i Kultury Polskiej UŚ oraz Koło Naukowe Studentów Obcokrajowców „Wieża Babel”. W konferencji wezmą udział studenci filologii polskiej oraz międzynarodowych studiów polskich i zaprezentują zagadnienia związane z przygotowywanymi przez nich pracami magisterskimi. Jest to już druga edycja konferencji, zeszłoroczna cieszyła się dużym zainteresowaniem studentów obcokrajowców. W II konferencji będą uczestniczyć studenci Uniwersytetu Śląskiego oraz Uniwersytetu Wrocławskiego.

Konferencję o godz. 10.00 uroczyście otworzą dr hab. prof. UŚ Romuald Cudak – kierownik Katedry Międzynarodowych Studiów Polskich, dr hab. prof. UŚ Jolanta Tambor – dyrektor Szkoły Języka i Kultury Polskiej oraz mgr Agnieszka Tambor – opiekun Koła Naukowego Studentów Obcokrajowców „Wieża Babel”. W obradach wezmą udział także promotorzy, pod kierunkiem których pisane są prace magisterskie. Wśród prelegentów znajdą się studenci z Gruzji, Kazachstanu, Mongolii, Rosji, Serbii, Ukrainy i Włoch, którzy zaprezentują odmienne spojrzenie na język, literaturę i kulturę polską oraz przedstawią swoją kulturę.