II edycja projektu „Ekonomia na bank”

24.01.2018 - 10:08 aktualizacja 24.01.2018 - 10:08
Redakcja: admin

23 stycznia 2018 roku rozpoczęła się kolejna edycja projektu edukacyjnego „Ekonomia na bank”, który jest współorganizowany przez Uniwersytet Śląski w Katowicach oraz Bank PKO BP SA. Głównym celem przedsięwzięcia jest wsparcie w poszerzaniu wiedzy oraz rozwijaniu umiejętności w zakresie ekonomii i finansów studentów UŚ obejmujące korzystanie z instytucji i narzędzi (oraz usług) finansowych.

W ramach projektu raz w miesiącu na stronie www.ekonomianabank.us.edu.pl będzie pojawiać się lekcja składająca się z materiału wideo, audio oraz artykułu, która dotyczyć będzie jednego, wybranego tematu z zakresu podstawowej wiedzy z ekonomii i bankowości. Do pełnego przyswojenia danego zagadnienia motywować będzie quiz – co miesiąc zdobywcy największej liczby punktów będą nagradzani zestawami gadżetów. Ponadto na zakończenie projektu osoby, które łącznie otrzymały najwyższe wyniki, dostaną stypendium w wysokości 1000 zł lub płatną praktykę w PKO BP SA.

II edycja „Ekonomii na bank” potrwa do czerwca i będzie składać się z pięciu bloków tematycznych. Wśród poruszanych kwestii znajdą się: pieniądze, zarządzanie własnym budżetem, waluta obca, ubezpieczenia i prowadzenie własnego biznesu.

plakat promujący II edycję projektu "Ekonomia na bank". Dominuje kolor różowy i niebieski. Plakat przedstawia mężczyznę odwróconego tyłem z walizką, a obok napis: Naucz się ekonomii w 5 krokach: pieniądz, budżet, waluta, ubezpieczenie, biznes