II Dzień Kulturoznawcy i Kulturoznawczyni

15.05.2019 - 15:05, aktualizacja 05.11.2019 - 11:10
Redakcja: admin

21 maja 2019 roku w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej w Katowicach (ul. Bankowa 11a) odbędzie się II Dzień Kulturoznawcy i Kulturoznawczyni organizowany pod hasłem „Otwarta kultura”. Inicjatorami wydarzenia są pracownicy i studenci Instytutu Nauk o Kulturze i Studiów Interdyscyplinarnych Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Śląskiego.

Spotkanie, którego adresatami są uczniowie szkół ponadpodstawowych, ma na celu promocję działalności badawczej pracowników i studentów Instytutu oraz integrację absolwentów, studentów i kandydatów na studia kulturoznawcze.

W ramach wydarzenia przewidziano między innymi warsztaty i wykłady, które dotyczyć będą takich zagadnień, jak: montaż filmowy, biografia w XXI wieku, aplikacje mobilne oraz subkultura cybergoth/cyberpunk, a także grę miejską pt. „Otwieranie miasta: misja kulturoznawcy vs kosmici”.

Szczegółowe informacje znajdują się na Facebooku.

Program warsztatów i wykładów (pdf, 958 kB)