II Akademickie Mistrzostwa Śląska Szkół Wyższych w ergometrze

Klub Uczelniany AZS UŚ oraz Studium Wychowania Fizycznego i Sportu byli organizatorami II rundy Akademickich Mistrzostw Śląska Szkół Wyższych w ergometrze. Zawody odbyły sie 13.03.10 na obiektach Uniwersytetu przy ul. Bankowej 12.
Gospodarze mistrzostw przygotowani przez mgr Stanisława Bonka wygrali wszystkie konkurencje. W rozgrywkach wzięło udział ponad 60 studentek i studentów z 7 uczelni.

W kategorii KOBIETY waga lekka - wygrała  studentka Dorota Cieślar wyprzedzając Ewę Witoszyńską z pedagogiki.

W kategorii KOBIETY waga normalna – wygrały studentki Uniwersytetu Śląskiego:
I miejsce - Anna Błachut - biotechnologia,
II miejsce - Daria Kasprzycka - filologia germańska,
II miejsce - Martyna Rudka - politologia.

W kategorii MĘŻCZYŹNI waga lekka - wygrał Łukasz Staniczek - prawo, przed Mariuszem Nyderkiem - chemia.

W kategorii MĘŻCZYŹNI waga ciężka - pierwsze miejsce zdobył Łukasz Mrzyk - prawo. Wygrał osiągając najlepszy rezultat Mistrzostw -  3:00,4 przed Szymonem Bolikiem – pedagogika, resocjalizacja.

W punktacji drużynowej kobiet:

I miejsce - Uniwersytet Śląski - 163 pkt,
II miejsce - Politechnika Gliwice - 131 pkt,
III miejsce - Akademia Ekonomiczna - 92 pkt,
IV miejsce - AWF – 31 pkt.

W punktacji drużynowej mężczyzn:

I miejsce - Uniwersytet Śląski - 245 pkt,
II miejsce - Politechnika Śląska Gliwice - 185 pkt,
III miejsce - Akademia Ekonomiczna - 158 pkt,
IV miejsce AWF - 62 pkt.

W barwach Uniwersytetu Śląskiego startowali jeszcze: Daria Liberka, Maja Bartuś, Malwina Wysocka, Aleksandra Trawkowska, Aldona Wojtyła, Sylwia Raczek, Bernadeta Rogala, dr Adam Konefał, Dawid Zborny, Michał Witek, Mateusz Forwal, Jarosław Jędrysko, Michał Kubacki i Tomasz Barczyk.
Trenerem sekcji jest mgr Stanisław Bonk ze Studium Wychowania Fizycznego i Sportu.

Tabela wyników doc