IBM Open Day na Wydziale Filologicznym w Sosnowcu

22.03.2017 - 15:57 aktualizacja 22.03.2017 - 15:57
Redakcja: admin

We wtorek 28 marca 2017 roku w godz. od 10.00 do 15.30 na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu (ul. Grota Roweckiego 5) odbywać się będzie IBM Open Day skierowany do studentów i absolwentów UŚ posługujących się językiem angielskim, francuskim lub niemieckim.

Wydarzenie otworzy wykład w języku angielskim pt. „Career for Philologists at IBM”, podczas którego Xenia Iulia Kopczynski oraz Suresh Sriperumbudur Krishna Murthy zaprezentują profil działalności departamentów nietechnicznych w firmie IBM oraz możliwości szkoleniowe zapewniane przez Dział Edukacji IBM.

W programie spotkania zaplanowano również trzy warsztaty. Szkolenie pt. „Service Management” zostanie przeprowadzone w języku angielskim i będzie skierowane do osób zainteresowanych połączeniem posiadanych umiejętności w zakresie języków obcych z podstawowymi zagadnieniami z branży IT. Przedstawiciele firmy przekażą podstawowe informacje na temat metodologii pracy w departamencie Service Management. Opowiedzą również o wsparciu edukacyjnym zapewnianym przez firmę IBM, które umożliwia pozyskiwanie wysoko cenionych na rynku umiejętności.

Osoby posługujące się językiem francuskim i zainteresowane pracą w międzynarodowych strukturach firmy będą mogły wziąć udział w szkoleniu pt. „Service Management” przeprowadzonym w języku francuskim. Specjaliści z firmy omówią podstawowe zagadnienia z zakresu service management, przedstawią specyfikę pracy na stanowiskach: service coordinator i service delivery manager, ponadto wskażą możliwości edukacyjne w firmie IBM, które pozwolą absolwentom pełnić ww. funkcje.

Warsztaty pt. „Project Management” skierowane są natomiast do studentów i absolwentów posługujących się językiem niemieckim. Pracownicy IBM opowiedzą o departamencie Project Management, specyfice realizowanych w jego ramach usług oraz podstawowych metodologiach pracy na stanowisku project manager.

W holu głównym Wydziału Filologicznego ustawione zostanie również stoisko IBM, przy którym studenci będą mogli uzyskać informacje na temat profilu działalności firmy oraz możliwości rozwoju w jej strukturach. Zaprezentowane zostaną aktualne oferty pracy, praktyk i wszelkie inne formy współpracy adresowane do studentów i absolwentów filologii obcych.

Wydarzenie organizowane jest przez Biuro Karier UŚ oraz firmę IBM – światowego lidera w kreowaniu, rozwijaniu i produkcji najbardziej zaawansowanych technologii informatycznych obejmujących systemy komputerowe, oprogramowanie, systemy sieciowe, pamięci masowe i rozwiązania z zakresu mikroelektroniki.

Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie: www.bk.us.edu.pl.