I spotkanie z cyklu „Przedstawiciele trzeciej kultury wobec zwierząt”

20 kwietnia 2015 r. o godz. 12.00 w sali Rady Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (pl. Sejmu Śląskiego 1) odbędzie się I spotkanie z cyklu „Przedstawiciele trzeciej kultury wobec zwierząt”. Gościem będzie prof. dr hab. Honorata Korpikiewicz – fizyk, astronom, kulturoznawca i filozof z Uniwersytetu Adama Mickiewicza, pisarka, publicystka i podróżniczka, która wygłosi dwa wykłady: „Rola obrazów mentalnych w procesie myślenia zwierząt” i „Zwierzęta na mojej ścieżce”. Spotkaniu będzie towarzyszyć promocja książki „Człowiek w relacji do zwierząt, roślin i maszyn w kulturze” (I i II tom), zredagowanej przez dr hab. Justynę Tymieniecką-Suchanek (Katowice 2014).

Organizatorem wydarzenia jest Laboratorium Animal Studies – Trzecia Kultura, działające przy Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Śląskiego. Laboratorium Animal Studies jest inicjatywą, która ma na celu nie tylko propagowanie studiów nad zwierzętami w różnych dyscyplinach naukowych, ale także szerzenie idei życzliwości dla zwierząt oraz prezentowanie osób wcielających te idee w życie.