I Ogólnopolska Konferencja Naukowa pt. „Jaki jest kabaret?”

Kabaret współczesny podlega rozmaitym przeobrażeniom i przemianom. Ewoluują jego gatunki i formy, zmieniają się media, poprzez które komunikuje swój przekaz. Odpowiedź na pytanie o kierunki rozwoju współczesnego kabaretu spróbują znaleźć uczestnicy I Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej pt. „Jaki jest kabaret?”. Konferencja rozpocznie się 3 listopada 2011 roku o godz. 9.00 w Sali Rady Wydziału Filologicznego (Katowice, pl. Sejmu Śląskiego 1).

Organizatorzy – Zakład Teatru i Dramatu Instytutu Nauk o Kulturze UŚ oraz Zakład Literatury Współczesnej Instytutu Nauk o Literaturze Polskiej im. Ireneusza Opackiego UŚ – mają nadzieję, że spotkanie zainicjuje cykl konferencji poświęconych polskiej scenie kabaretowej oraz przyczyni się do pogłębienia refleksji naukowej na ten temat.