I Międzynarodowa Konferencja Studencka KN „Wieża Babel”

23 maja 2013 r. na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Śląskiego odbędzie się pierwsza Międzynarodowa Konferencja Studencka Koła Naukowego Studentów Obcokrajowców „Wieża Babel”. Do udziału w konferencji zostali zaproszeni studenci zagraniczni, którzy są zainteresowani polską literaturą, językiem polskim oraz polską kulturą – w szczególności zaś polską kinematografią. Dla wielu z nich będzie to pierwsze wystąpienie naukowe pozwalające przygotować się do obrony prac licencjackich i magisterskich.

Działalność Koła Naukowego „Wieża Babel” koncentruje się wokół poznawania aspektów międzykulturowych z uwzględnieniem kultury polskiej. Majowa konferencja będzie pierwszą z cyklu planowanych przez Koło spotkań naukowo-badawczych.