facebook twitter instagram issuu linkedin google+ research gate youtube ustv

I Dni Katowickiej Arteterapii i Muzykoterapii

fragment plakatu promującego wydarzenie

„Kolor i dźwięk w działaniach terapeutycznych” to temat przewodni I Dni Katowickiej Arteterapii i Muzykoterapii, które rozpoczną się 24 lutego 2017 roku o godz. 10.00 w Bibliotece Śląskiej. W programie wydarzenia przewidziano warsztaty, pokazy artystyczne i projekcje filmów oraz wernisaż.

Arteterapia i muzykoterapia to kierunki studiów prowadzone przez katowickie szkoły wyższe. Studenci pierwszego z nich kształcą się jednocześnie na trzech uczelniach: Uniwersytecie Śląskim, Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego oraz Akademii Sztuk Pięknych. Spotkanie organizowane przez te uczelnie ma przybliżyć uczestnikom między innymi możliwości i perspektywy, jakie otwierają się przed osobami, które chcą uzyskać interdyscyplinarne wykształcenie artystyczne oraz humanistyczno-społeczne i jednocześnie posługiwać się profesjonalnym językiem sztuki w terapii i wsparciu rozwoju.

Dni arteterapii i muzykoterapii rozpoczną się spotkaniem dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych, w ramach którego przewidziano muzyczne i filmowe prezentacje specyfiki studiów. Uczniowie wezmą udział w warsztatach wykorzystujących np. działania plastyczne w terapii, z myślą o nich przygotowano również liczne pokazy artystyczne, w tym etiudy wizualizacyjne w wykonaniu studentów. Spotkanie otworzy prof. dr hab. Katarzyna Krasoń – prodziekan Wydziału Pedagogiki i Psychologii UŚ.

Jednym z punktów programu będzie wernisaż prac studentów arteterapii – „Struktura organiczna”. Wystawę będzie można oglądać do 30 marca.

Program spotkania dostępny jest na stronie: www.bs.katowice.pl

Plakat promujący wydarzenie