facebook twitter instagram issuu linkedin google+ research gate youtube ustv

Akademickie Mistrzostwa Śląska w ergometrze wioślarskim

Logo sekcji ergometr wioślarski

W sobotę 24 listopada 2018 roku w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (ul. Bankowa 12) odbyły się Akademickie Mistrzostwa Śląska w ergometrze wioślarskim. W zawodach udział wzięło 86 zawodników reprezentujących śląskie uczelnie, w tym 25 studentów UŚ.

W kategorii lekkiej w rozgrywkach kobiet drugie miejsce zajęła Klaudia Nowak z Wydziału Prawa i Administracji UŚ, natomiast na trzeciej pozycji uplasowała się Natalia Klepek z Wydziału Pedagogiki i Psychologii UŚ. W kategorii normalnej złoty medal zdobyła Karolina Brzegowy, z kolei Karolina Zabielska zajęła drugą pozycję. Obie zawodniczki są studentkami Wydziału Prawa i Administracji UŚ.

Na podium stanęli również zawodnicy z Uniwersytetu Śląskiego. W kategorii lekkiej na trzecim miejscu został sklasyfikowany Kamil Bednorz z Wydziału Prawa i Administracji UŚ, natomiast w kategorii ciężkiej również trzeci był Kamil Sławek z Wydziału Pedagogiki i Psychologii UŚ.

Drużynowo kobieca reprezentacja Uniwersytetu Śląskiego zajęła pierwszą pozycję przed reprezentantkami Politechniki Śląskiej oraz katowickiej Akademii Wychowania Fizycznego. Zawodnicy w drużynowej klasyfikacji mężczyzn z UŚ oraz AWF uzyskali taką samą liczbę punktów, plasując się na pierwszej pozycji tuż przed studentami PŚl.