Gra terenowa „Zdobądź wieżę Babel!”

24 kwietnia 2014 r. o godz. 9.30 na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu rozpocznie się Dzień Otwarty Neofilologii. Głównym punktem programu będzie gra terenowa pn. „Zdobądź wieżę Babel!”, która ma na celu w atrakcyjny i nowatorski sposób zapoznać uczniów szkół ponadgimnazjalnych z ofertą działających w nim instytutów i organizacji studenckich, specyfiką studiów filologicznych oraz z budynkiem Wydziału.

Uczestnicy gry będą podążali jedną z obranych przez siebie ścieżek tematycznych (tłumaczeniową i językoznawczą, kulturową lub popkulturową), wykonywać przyporządkowane do danej ścieżki zadania i zdobywać punkty decydujące o klasyfikacji i przyznaniu nagród.

Zadanie utworzenia scenariusza gry, zaprojektowania jej mechaniki i zasad powierzono studentom zrzeszonym w działającym przy Instytucie Kultur i Literatur Anglojęzycznych Kole Naukowym „DevProper”, zaś poszczególne zadania wykonywane przez uczestników gry opracowywane zostały przez pracowników i studentów poszczególnych instytutów.