facebook twitter instagram issuu linkedin google+ research gate youtube ustv

Gościnne wykłady prof. Marii Centrelli

Wydział Filologiczny w Sosnowcu

11 maja 2017 roku gościem Instytutu Języków Romańskich i Translatoryki będzie prof. Maria Centrella z Uniwerytetu „L'Orientale” w Neapolu, która na Wydziale Filologicznym w Sosnowcu (sala nr 1.17) wygłosi dwa wykłady:

• godz. 8.00 – „Le texte argumentatif”,
  • godz. 9.45 – „Assia Djebar: une voix francophone à travers les genres”.

Zainteresowania badawcze prof. Marii Centrelli obejmują leksykologię i leksykografię, specjalistyczny język oraz terminologię, zwłaszcza w sektorze IT i nowych technologii. Jest członkiem LaBlex (Laboratoire Bilingue de Lexicographie), SUSLLF (Società Universitaria per gli Studi di Lingua e Letteratura Francese) i członkiem zespołu uczestniczącego w projekcie nowego dwujęzycznego słownika włosko-francuskiego / francusko-włoskiego („Nuovo dizionario Generale Bilingue italiano-francese/francese-italiano”).