Gilles Bélanger gościem Uniwersytetu Śląskiego

24 lutego 2015 r. na zaproszenie Zakładu Studiów Amerykańskich i Kanadyjskich UŚ oraz Zakładu Badań Kanadyjskich i Przekładu Literackiego UŚ gościem Wydziału Filologicznego w Sosnowcu będzie kanadyjski bard Gilles Bélanger – spadkobierca wielkiego quebeckiego poety Gastona Mirona. Wykład dotyczący poezji quebeckiej, bogato ilustrowany muzyką, odbędzie się o godz. 15.00 w sali Rady Wydziału Filologicznego (Centrum Naukowo-Dydaktyczne Instytutów Neofilologicznych UŚ, ul. Grota Roweckiego 5, Sosnowiec). Wstęp jest wolny dla wszystkich.

Tego samego dnia w Studenckim Klubie Remedium odbędzie się również koncert artysty. W programie „Wieczoru quebeckiego” oprócz występu przewidziano również projekcję filmu pt. „Zabiłem moją matkę” (reż. Xavier Dolan). Uczestnicy zaproszeni zostaną na tradycyjną kanadyjską przekąskę – poutine. Wstęp kosztuje 5 zł (w cenie projekcja filmu i przekąska).