Gala wręczenia Laurów Studenckich 2010

Laur studencki

21 stycznia 2011 r. o godz. 19.00 w katowickim kinoteatrze Rialto odbędzie się gala wręczenia Laurów Studenckich. W tym roku nagrody środowiska akademickiego, przyznawane przez kapitułę złożoną ze studentów Uniwersytetu Śląskiego, rozdane zostaną po raz czwarty.

Decyzją kapituły laureatką w kategorii promotor kultury studenckiej została Magdalena Warchala z Gazety Wyborczej. Wydarzeniem kulturalnym roku okazało się zakwalifikowanie się miasta Katowice do drugiego etapu konkursu o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Instytucją przyjazną studentom została natomiast Elektrownia Rybnik S.A. Nagroda honorowa zostanie przyznana prezydentowi RP Bronisławowi Komorowskiemu, studenci docenili bowiem przywrócenie 51% zniżki na przejazdy PKP.

Głosowanie w ostatniej kategorii – przyjaciel studentów – nadal trwa. Zakończy się dopiero 19 stycznia 2011 r. o północy. Zwycięzcę poznamy podczas uroczystej gali.

Organizatorem wydarzenia jest Samorząd Studencki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W uroczystej gali udział wezmą: JM Rektor UŚ prof. w. dr hab. Wiesław Banyś oraz prorektor ds. studenckich, promocji i współpracy z zagranicą prof. dr hab. Barbara Kożusznik.