Gala wręczenia dyplomów uczestnikom ABSL Academy

Logo ABSL Academy

W marcu 2016 roku zakończyła się pierwsza edycja ABSL Academy, prestiżowego programu edukacyjnego realizowanego przez firmy członkowskie Association of Business Service Leaders in Poland (ABSL) oraz trzy śląskie uczelnie: Politechnikę Śląską, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach oraz Uniwersytet Śląski.

ABSL Academy kształci przyszłych pracowników sektora nowoczesnych usług biznesowych – jej absolwenci mogą uzyskać zatrudnienie w jednej z ponad 180 międzynarodowych firm w Polsce zrzeszonych w ABSL. Program opiera się na trzech filarach obejmujących: podstawową wiedzę dotyczącą sektora oraz jego specyfiki, praktyczne umiejętności związane z poszczególnymi procesami biznesowymi oraz umiejętności miękkie i komunikacyjne związane z efektywnym zarządzaniem własną karierą.

Potwierdzeniem zdobytych kompetencji i umiejętności jest uzyskanie:

• certyfikatu Association of Business Service Leaders,
  • CIMA Certificate in Shared Services – globalnego certyfikatu potwierdzającego zdobycie profesjonalnej kwalifikacji w dziedzinie usług wspólnych i outsourcingu, opracowanego przez praktyków z Chartered Institute of Management Accountants (CIMA)
  • oraz certyfikatu uczestnictwa w kursie sygnowanego przez Uniwersytet Śląski, Politechnikę Śląską oraz Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach.

Zdjęcie: dyplom ABSL

Gala wręczenia dyplomów uczestnikom ABSL Academy odbyła się 15 kwietnia 2016 roku o godz. 10.00 w Pałacu Goldsteinów w Katowicach. W uroczystości udział wzięli przedstawiciele władz trzech śląskich uczelni, władz miasta oraz firm członkowskich ABSL, które prowadziły zajęcia: Capgemini, Cooper Standard, Future Processing, IBM, PwC, Rockwell Automation, Unilever.

Zdjęcie: uczestnicy ABSL Academy

Zdjęcie: rektor elekt prof. Andrzej Kowalczyk wręcza dyplom uczestnikowi programu ABSL Academy

„naszemiasto.pl” - „Za nami pierwsza edycja ABSL Academy. Dyplomy rozdane w Katowicach” (15.04.2016).

„katowice.twoje-miasto.pl” - „Zakończyła się pierwsza edycja ABSL Academy w Katowicach” (20.04.2016).