Gala Śląskiego Sportu Akademickiego 2017

23.10.2017 - 12:06, aktualizacja 05.11.2019 - 11:18
Redakcja: admin

W środę 25 października 2017 roku w Katowicach odbyła się Gala Śląskiego Sportu Akademickiego, w której ze strony władz Uniwersytetu Śląskiego uczestniczył prorektor ds. kształcenia i studentów prof. dr hab. Ryszard Koziołek.

Spotkanie zorganizowane w Kinoteatrze Rialto było okazją do podsumowania Akademickich Mistrzostw Polski oraz Akademickich Mistrzostw Śląska 2016/2017, a także do wręczenia: Śląskich Gryfów, Nagrody Prezesa Organizacji Środowiskowej AZS i odznaczeń Akademickiego Związku Sportowego.

W ramach Akademickich Mistrzostw Śląska, w których rywalizowało 20 uczelni, Uniwersytet Śląski zajął drugie miejsce. Wyprzedził m.in. Uniwersytet Ekonomiczny i Akademię Wychowania Fizycznego w Katowicach, ustąpił jedynie Politechnice Śląskiej w Gliwicach.

Podczas uroczystości wyróżnienie otrzymał AZS Uniwersytetu Śląskiego. Nagroda w kategorii najlepsza impreza sportowa została przyznana za organizację Akademickich Mistrzostw Polski w Jeździectwie. W zawodach, które odbyły się w maju 2017 roku w ośrodku jeździeckim Lider w Radzionkowie, udział wzięło 210 zawodników, 50 trenerów oraz 220 koni.

Wręczono również nagrody indywidualne w postaci Śląskich Gryfów. Dwie z nich trafiły do działaczy AZS Uniwersytetu Śląskiego i pracowników Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UŚ. Wyróżnienie otrzymali Ewa Lesiuk – w kategorii trener roku oraz Adam Suchański – w kategorii „projekt graficzny roku 2017”.

Organizatorem uroczystości była Organizacja Środowiskowa AZS Katowice.

Wspólne zdjęcie medalistów i prorektora UŚ prof. Ryszarda Koziołka

fot. Przemysław Kądziołka