Frankofonia 2011 na Wydziale Filologicznym w Sosnowcu

23 marca 2011 r. o godz. 10.30 na Wydziale Filologicznym w Sosnowcu (sala 0.1) rozpoczną się obchody Światowego Dnia Frankofonii. Organizatorami wydarzenia są pracownicy oraz studenci Instytutu Języków Romańskich i Translatoryki UŚ.

W programie Święta Frankofonii znajdą się m.in.:

• prezentacje studentów i pracowników Instytutu Języków Romańskich i Translatoryki UŚ nt. instytucji i przedsiębiorstw prowadzących działalność związaną z kulturą lub gospodarką krajów francuskiego obszaru językowego,
  • spektakl teatralny pt. „Rogacz wspaniały” w wykonaniu magistrantów Instytutu, reż. dr Buata Malela,
  • quiz z nagrodami dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Gośćmi Instytutu Języków Romańskich i Translatoryki UŚ będą delegaci Rządów Wspólnoty Francuskiej i Regionu Walonii: Zénon Kowal (delegatura w Polsce) oraz Daniel Menschaert (delegatura w Maroku). W wydarzeniu udział weźmie JM Rektor UŚ prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś.