Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Ośrodku Dydaktycznym w Rybniku

13 stycznia 2013 r. w Ośrodku Dydaktycznym w Rybniku odbędzie się regionalny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tegoroczna zbiórka funduszy przeznaczona będzie na pomoc dla seniorów i najmłodszych. W Ośrodku Dydaktycznym w Rybniku odbędą się liczne wykłady pracowników Uniwersytetu Śląskiego. Ponadto pracownicy Instytutu Fizyki i Pracowni Dydaktyki Biologii zorganizują wyścigi samochodowo-rowerowe i zaprezentują rower-elektrownię. Odbędzie się również gra w wielkie warcaby oraz pokazy badań EKG, EEG, spirometrii.

O godz. 17.00 członkowie Koła Oświeconych, działającego przy Instytucie Nauk o Literaturze Polskiej im. Ireneusza Opackiego, zagrają dwie sztuki księcia Adama Czartoryskiego: „Kawę” i „Panny na wydaniu” w strojach z Opery Śląskiej w Bytomiu.

Oprócz tego zobaczyć będzie można wystawy prac słuchaczy Uniwersytetu Śląskiego Dzieci i Uniwersytetu Trzeciego Wieku, wystawę skamieniałości i minerałów oraz wziąć udział w konkursach muzycznych. Dodatkową atrakcją będzie jeden z dinozaurów z Muzeum w Sosnowcu, który stanie w holu głównym Ośrodka Dydaktycznego.

W planach przewidziano następujące wykłady:

• 14.00–15.00 – mgr Krzysztof Szopa: „Opowieści w skały zaklęte”.
  • 14.00–14.35 – dr Aneta Szczygielska: Zabawy w „ciepło-zimno”.
  • 14.50–15.25 – dr Aneta Szczygielska: „Materia w bardzo niskich temperaturach”.
  • 15.40–16.15 – dr Aleksandra Chrupała: „Wielka wyprawa do starożytnej Galii”.
  • 16.20–16.50 – dr Marek Kaczmarzyk: „Dlaczego pogodni ludzie mają wielu przyjaciół?”.

Podczas wydarzenia zagrają m.in.: Carrantuohill, Myslovitz, Renata Przemyk i Justyna Steczkowska.

Program wydarzenia