facebook twitter instagram issuu linkedin google+ research gate youtube ustv

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Katowicach

W Katowicach na deptaku przed rektoratem Uniwersytetu Śląskiego odbędzie się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (WOŚP) organizowany przez studentów UŚ. Tegoroczna edycja wydarzenia, która przebiega pod hasłem „Dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów”, odbędzie się 11 stycznia 2015 roku. Ponad 15 tysięcy wolontariuszy na ulicach województwa śląskiego będzie zbierać fundusze na zakup sprzętu medycznego dla polskich szpitali.

Świętowanie finału WOŚP 2015 rozpocznie się już w sobotę 10 stycznia 2015 r. o godz. 21.00 podczas specjalnej imprezy organizowanej w klubie Spiż. Będzie tam można spotkać wolontariuszy z puszkami, prowadzone będą również licytacje, z których dochód zostanie przeznaczony na działalność Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

11 stycznia o godz. 10.00 na deptaku przed rektoratem UŚ rozpocznie się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W programie przewidziano wiele atrakcji: pokazy sokolnicze, pokazy służb mundurowych – ratowników GOPR i strażaków, a także eksperymenty chemiczne i fizyczne. W ramach części edukacyjnej każdy będzie mógł wziąć udział w kursie pierwszej pomocy, jak również oddać krew w autobusie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Najmłodsi mile spędzą czas w strefie animacyjnej. Popularna impreza – Przystanek Śniadanie odbędzie się wyjątkowo na terenie kampusu Uniwersytetu Śląskiego.

Punktem kulminacyjnym każdego finału są koncerty. Na scenie od godziny 15.00 wystąpią zespoły: Dziady, St. James Hotel, The Dumplings oraz Habakuk. O godzinie 20.00 wszyscy uczestnicy wezmą udział w corocznym happeningu na zakończenie WOŚP – „Światełku do Nieba”. W trakcie wydarzenia odbywać się będą licytacje, z których dochód zostanie przekazany na rzecz Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.facebook.com/sztabwospus.