Finał Śląskiego Festiwalu Strategii, Statystyki i Ekonomii (ŚFiStEk)

budynek Instytutu Fizyki UŚ

13 czerwca 2017 roku w Instytucie Fizyki w Katowicach odbędzie się runda finałowa Śląskiego Festiwalu Strategii, Statystyki i Ekonomii (ŚFiStEk) – konkursu, którego celem jest propagowanie analitycznych metod podejmowania decyzji w ekonomii i naukach społecznych oraz promowanie współpracy przygotowującej uczniów do pracy w zespołach projektowych.

Uczestnicy rozgrywek odpowiadali m.in. na następujące pytania: czym się różni średnia harmoniczna i geometryczna od arytmetycznej? Jakie wady ma system wyborów większościowych z dogrywką? Ja się mają korelacje do zależności przyczynowo-skutkowych? Jak podzielić łup pomiędzy piratów, aby żaden z nich nie skończył utopiony w morzu?

Do konkursy przystąpiło 35 zespołów składających się z uczniów szkół ponadgimnazjalnych z trzech województw: śląskiego, opolskiego i małopolskiego. Do finału zostało zakwalifikowanych dziesięć najlepszych.

Szczegółowe informacje oraz regulamin konkursu dostępne są na stronie: www.ekonofizyka.pl.