Finał IV Ogólnopolskiego Konkursu Dziennikarskiego im. Krystyny Bochenek

18 kwietnia 2015 r. o godz. 16.00 w Teatrze Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach odbędzie się finał IV Ogólnopolskiego Konkursu Dziennikarskiego im. Krystyny Bochenek. W uroczystości udział weźmie prorektor ds. kształcenia i studentów dr hab. prof. UŚ Ryszard Koziołek.

W tegorocznej edycji oceniane były prace, które powstały i ukazały się w 2014 roku. Do konkursu zgłoszono 60 materiałów dziennikarskich, spośród których 49 spełniło warunki formalne. Spośród nich wybrano prace sześciorga autorów, którzy będą walczyć o nagrodę główną w wysokości 50 tysięcy złotych.

Konkurs ma charakter otwarty, ale szczególnie uwzględniane są problemy związane z historią województwa śląskiego i jego obecnymi zmianami oraz wizjami przyszłości, co do miejsca i roli regionu w Polsce i Unii Europejskiej.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej: www.slaskie.pl/konkursdziennikarski.