Finał III Ogólnopolskiego Konkursu „Fizyka się liczy”

3 marca 2011 r. o godz. 10.00 na Wydziale Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Śląskiego odbędzie się finał III Ogólnopolskiego Konkursu „Fizyka się liczy”, organizowanego przez Instytut Fizyki UŚ.

Po pierwszym etapie konkursu, w którym udział wzięło ponad 220 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski, wyłonionych zostało 17 finalistów. W drugim etapie uczestnicy wysłuchają wykładu wprowadzającego do tematu zadania fianałowego. Bezpośrednio po wykładzie otrzymają problem do doświadczalnego rozwiązania w czasie nie dłuższym niż 2 godz. Laureaci Konkursu w nagrodę wyjadą do ośrodka naukowego CERN w Szwajcarii.

W wydarzeniu udział weźmie prorektor ds. nauki i współpracy z gospodarką prof. UŚ dr hab. Andrzej Kowalczyk.

Patronat nad Konkursem objęli: JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś, dziekan Wydziału Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Śląskiego prof. UŚ dr hab. Maciej Sablik oraz dyrektor Instytutu Fizyki prof. dr hab. Krystian Roleder.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.fizyka.us.edu.pl/konkurs.