Filmy WRiTV na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Studenckich „Watersprite”

08.02.2016 - 14:32 aktualizacja 08.02.2016 - 14:32
Redakcja: admin

Trzy filmy, wyprodukowane przez Wydział Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego, otrzymały nominacje do nagród tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmów Studenckich „Watersprite”, który odbywać się będzie od 4 do 6 marca 2016 r. w Cambridge (Wielka Brytania). Nominacje przyznano w następujących kategoriach:

• w kategorii najlepsze zdjęcia nominacje otrzymali Patryk Kin za „Bóg zapłać” oraz Robert Lis za „Zdarzyć się mogło, zdarzyć się musiało”,
  • w kategorii najlepsza scenografia nominację otrzymały Lidia Kanclerz i Aleksandra Kwiecińska za „Zdarzyć się mogło, zdarzyć się musiało”,
  • w kategorii najlepszy dźwięk nominację otrzymał Jan Wroński za „Las cieni”.

W ubiegłych latach na festiwalu „Watersprite” studenci WRiTV trzykrotnie otrzymali nagrody. W 2014 roku nagrodzono twórców „Święta Zmarłych”: Aleksandrę Terpińską (najlepsza reżyseria) i Bartosza Bieńka (najlepsze zdjęcia). W 2015 roku z kolei Damian Kocur otrzymał nagrodę za najlepsze zdjęcia do filmu pt. „Lekcja”.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: http://watersprite.org.uk.