facebook twitter instagram issuu linkedin research gate youtube ustv

Festiwal PostBook

PostBook Festiwal to minifestiwal literacki, którego organizatorem jest nieformalna grupa fanów książek elektronicznych. W ramach wydarzenia odbędą się targi ebooków – od 5 do 15 kwietnia 2014 r. oraz spotkanie na temat przyszłości książek elektronicznych (8 kwietnia o godz. 18.00, pub KATO, ul. Mariacka 13, Katowice) i warsztaty DIY pt. „Co można zrobić z książką?” (9 kwietnia o godz. 18.00, klub Bavitto, pl. Karola Miarki 6, Katowice).

Targi ebooków rozpoczną się 5 kwietnia na deptaku przed rektoratem Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Na wystawionych tablicach swoją ofertę prezentować będą wydawcy oraz instytucje związane z nowymi technologiami i książką elektroniczną.

W dyskusji na temat przyszłości książek elektronicznych (8 kwietnia) udział wezmą m.in. Jan Oko (założyciel serwisu „Kocham książki”) oraz Bartosz Danowski (autor licznych książek z dziedziny informatyki, zawodowo związany z wydawnictwem Helion) i Konrad Kęder (poeta, krytyk literacki, redaktor naczelny kwartalnika literackiego „FA-art”).

Podczas warsztatów DIY „Co można zrobić z książką?” (9 kwietnia) uczestnicy będą mogli przekonać jak można wykorzystać papierową książkę w niekonwencjonalny sposób – robiąc z niej np. lampę. Panel poprowadzi Marcin Niewiedział, który od kilku lat zajmuje się upcyklingiem.

Organizator:
Stowarzyszenie „Liveform”.

Współorganizatorzy:
Instytucja Kultury – Katowice Miasto Ogrodów,
Uniwersytet Śląski w Katowicach,
Wydaje.pl.
 

Skróty

Copyright © 2001-2019
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.