facebook twitter instagram issuu linkedin research gate youtube ustv

Festiwal Nauki w Cieszynie

Od 18 do 19 kwietnia 2011 r. na Wydziale Artystycznym UŚ w Cieszynie trwać będzie 7. Studencki Festiwal Nauki. Dla uczestników przygotowano wykłady, warsztaty oraz panele dyskusyjne.

W programie wydarzenia znajduje się m.in. spotkanie poświęcone obecnej kondycji uniwersytetu, ruchowi studenckiemu i nowej reformie (18 kwietnia 2011 r., godz. 13.30). Jego gościem będzie Adam Ostolski – socjolog, filozof i tłumacz, doktorant z Uniwersytetu Warszawskiego. „Pakt dla Kultury” to kolejny panel dyskusyjny z udziałem m.in. przedstawicieli świata kultury z Cieszyna (19 kwietnia, godz. 9.00).

Warsztaty interdyscyplinarne z muzykiem laptopowym Wojciechem Morawskim będą miały miejsce 18 kwietnia o godz. 13.30, natomiast 19 kwietnia o godz. 9.00 odbędą się warsztaty oraz wykład, które prowadzić będzie prof. Grzegorz Klaman z Katedry Intermediów gdańskiej ASP.

Organizatorem Festiwalu są: Koło Artystyczno-Naukowe „Poza Pracownią” UŚ oraz Świetlica Krytyki Politycznej „Na Granicy” w Cieszynie. Szczegółowy pogram wydarzenia został opublikowany na stronie Instytutu Sztuki UŚ w Cieszynie.
 


O wydarzeniu napisał serwis „krytykapolityczna.pl” w artykule pt. „Wykład i warsztaty Grzegorza Klamana ”. (17.04.2011).

Skróty

Copyright © 2001-2019
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.