EUROUŚ 2012 – Majówka z Uniwersytetem Śląskim

W piątek 18 maja 2012 r. na osiedlu akademickim w Katowicach-Ligocie (ul. Studencka) odbędzie się EUROUŚ 2012 – Majówka z Uniwersytetem Śląskim. Piknik rozpocznie się o godz. 15.00.

Do udziału w wydarzeniu studentów, pracowników, kandydatów oraz absolwentów UŚ wraz z rodzinami zaprasza JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś.

Wydarzenie będzie nawiązywać do zbliżających się Mistrzostw Europy UEFA Euro 2012. Na uczestników pikniku czekają liczne atrakcje, m.in. koncert zespołu coverowego „Telomery” oraz koncert Bartosza Jaśkowskiego z zespołem „JazzUŚ” pod kierownictwem Karola Pyki, występ Studenckiego Zespołu Pieśni i Tańca „Katowice” oraz Cieszyńskiej Orkiestry Dętej UŚ.

W programie wydarzenia znajduje się również wiele atrakcji nie tylko dla dzieci, m.in. gry, zabawy i konkursy przygotowane przez Akademicki Związek Sportowy UŚ, studentów UŚ oraz Uniwersytet Śląski Dzieci. Nie zabraknie także pokazów piłkarskich i tanecznych, a gośćmi specjalnymi będą zawodowi piłkarze, z którymi każdy będzie mógł zmierzyć się na boisku. Dla dzieci przygotowano plac zabaw z eurobungee, dmuchaną zjeżdżalnią i basenem z kulkami. Będzie można także zagrać w popularne piłkarzyki oraz wcielić się w nie na gigantycznym dmuchanym boisku.

Oprawę muzyczną imprezy zapewni Studenckie Studio Radiowe „Egida”.

Tego dnia uczestniczący w Majówce pracownicy niebędący nauczycielami akademickimi będą mogli zakończyć pracę o godzinie 15.00, w celu dotarcia na osiedle akademickie w Katowicach-Ligocie.

Informacja o transporcie:

• Sosnowiec, budynek Wydziału Nauk o Ziemi, odjazd o godz. 15.00
  • Katowice, rektorat Uniwersytetu Śląskiego, odjazd o godz. 15.15 oraz 16.30.

Osoby chcące skorzystać z transportu proszone są o przesłanie zgłoszenia (imię, nazwisko, dział/jednostka) na adres email:
aleksandra.kielak@us.edu.pl do 17.05.2012 do godz. 10.00.

Uniwersytet zapewnia transport powrotny, kursy będą się odbywały sukcesywnie, według potrzeb. Pierwszy kurs powrotny zaplanowany został na godz. 18.30.

Zwiastun wydarzenia