Europejski Dzień Języków w Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych

logo SPNJO

26 września 2016 roku w godzinach od 10.00 do 13.30 w siedzibie Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych Uniwersytetu Śląskiego  (Katowice, ul. Bankowa  14) odbędzie się Europejski Dzień Języków. Obchodzone co roku święto języków obcych zostało ustanowione z inicjatywy Rady Europy w 2001 roku. Wrześniowa edycja  wydarzenia skierowana jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych regionu.

Uczestnicy będą mieli możliwość wzięcia udziału w dwóch wybranych warsztatach lub lekcjach pokazowych z języków obcych na różnych poziomach biegłości językowej (A2–C1 ESOKJ) z elementami kulturowymi prowadzonych przez wykładowców Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych Uniwersytetu Śląskiego. Po angielsku będą mieli okazję porównać europejskie metropolie z Nowym Jorkiem (A2), dyskutować o upodobaniach filmowych i książkowych oraz roli mediów społecznościowych w promowaniu kultury (B1), zastosują zdania warunkowe w sytuacjach codziennych (B1), zdiagnozują styl życia Europejczyków (B1/B2), zapoznają się z przebiegiem rozprawy w brytyjskim sądzie kryminalnym (B2), będą przygotowywać się do egzaminu z angielskiego języka prawniczego TOLES (B2/C1) i zapoznają się z architekturą Londynu (C1). Po francusku wskazywać będą elementy kultury francuskiej w życiu codziennym (A1/A2), a po hiszpańsku odwiedzą Amerykę Środkową i Południową (A2). W języku niemieckim będą dyskutować na temat zróżnicowanego kulturowo i religijnie społeczeństwa niemieckiego (A2) lub odbędą praktykę w niemieckiej firmie (B1), a po rosyjsku poszerzą wiedzę na temat Rosji (A2).

Wydarzenie zakończy się konkursem z nagrodami, w którym uczestnicy będą mogli sprawdzić nabyte podczas warsztatów umiejętności i wiedzę.